Dizilerde Rol Almak İçin Neler Yapılabilir ?

  Diziler de oynamak isteyenler için tek çözümümüz cast ajanslarıdır. Herkesin yapmak isteyeceği bu iş az sayı da kişinin elde ettiği bir şanstır. Pek çok kişinin diziler de oynamak istiyorum olarak başladığı bu yol da hayallerini gerçekleştirmek için yapabildiği şey cast ajansına başvurmaktır. Zaten filmler de oynamak ve diziler de oynamak için yapılan şey cast ajansı başvurularıdır çünkü bu imkanı bulabileceğiniz başka bir çözümüz yoktur. Tabi başka bir yerde farkedilecek kadar şansınız ve yeteneğiniz yoksa.

7’den 70’e herkes ekran başındayken içinden ben de diziler de oynamak istiyorum düşüncesini geçirir. Ekranlarda olmak, tanınmak istenmeyecek gibi değildir. Maaşı da oldukça iyi olan oyunculuk mesleğine başlamak biraz zordur.  Oyuncu arayan firmalara giden tek yol cast ajanslarıdır. Firmaların sizi farkedebileceği yer cast ajanslarıdır. Cast ajanslarına yaptığınız başvuruların kabuluyle çekilen profesyonel fotoğraflarınız, internet sitesinde yayınlanır ve cast ajansları vasıtasıyla firmalar size ulaşır. Böylelikle filmler de oynamak sizin için mümkün bir hal alır.

Cast ajansları sayesinde film sektörünün oyuncu ihtiyaçları karşılanır. Sektör içinde bilinen firmalarla anlaşmak size avantaj sağlayacaktır çünkü firmalar genel de elemanlarını aynı cast ajansından sağlarlar. Sizde şansını arttırmak adına bu cast ajanslarını araştırabilirsiniz. Bir cast ajansında güvenilirliğe dikkat etmelisiniz gerek verdiğiniz bilgiler için, gerek  gönderdiğiniz fotoğrafların güvenliği açısından cast ajansınları hakkında ön araştırma yapmalısınız.

Diziler de rol almak için yapabileceğiniz en iyi şey güvenilir bir ajans bulup başvurmak olacaktır. Aksi takdir de diziler de oynayabilmek için pek bir seçeneğiniz yoktur. Ün sahibi olmak isteyen herkesin yaptığı şey siteye girip başvuru formunu doldurmaktır. Sonrasında da beklemeniz gerekiyor. Firmalar sizin onlar için doğru yüz olduğunuzu düşündüğünde sizi elemeye çağıracaktır. Elemeye çağrıldığınız da ise önemli olan bu işteki yeteneğinizdir. Görüntünüzün uyması işi kapmanız anlamına gelmiyor. Ezber ve rol yeteneği olmayanların bu sektör de yeri olmaz. Diğer kişiler için fotomodellik gibi alanlar daha uygun olacaktır. Diziler de rol alabilmek zor ama sonucu güzel olan bir iştir.

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: