Mardin Cast Ajansları

Son yıllarda günden güne gençlerin hayalini süsleyen bir meslek olarak modellik gözümüze çarpmaktadır. Modellik günümüzde manken olarak karşımıza çıkmaktadır. Mankenlik için herkes için en önemli sorulardan biri nasıl ve ne şartlarda manken olabilirim veya hangi şartları taşıması gerektiğini anlamaktan geçmektedir. Mardin Cast Ajansları bu süreçte adaylara yardım sağlayan ve sağlamaya devam edebilen başarılı cast ajanslarından bir tanesidir.

Modellik cinsiyete göre ve fiziksel özelliklere bağlı kala bir meslek olarak gözümüze çarpmaktadır. Bu yüzden erkek ve bayanlarda aranan özellikler farklılıklar göstermektedir. İlk olarak bayanlardan başlamak gerekirse tüm modelleme tiplerinde (başyazılar için ileri teknoloji modellerinin tipik olarak çekimlerinde, ileri teknoloji tasarımcılar için, pist ve moda kampanyaları için) rol alabilmektedir. Moda modelleri çok özel yaş, boy ve ölçme standartlarına sahiptir. Tipik olarak yaş aralığı 16-21’dir. Modeller bundan daha genç olabilir, ancak birçok ajans modellerin en az 16 olması gerekmelidir. Benzer şekilde, modeller daha eski olabilir, ancak ajanslar ve müşteriler modellerini daha genç ve çok genç görünmelerini tercih etmektedir. Mardin Modellik Ajansları bu meslek dalında ilerleme kaydetmek isteyen adayların her zaman yanında olmayı başarabilmektedir.

Bayan modellerde aranan özellikler: İdeal ölçülerde bir fiziğe sahip olmalı, minimum 1,70 boyunda olmalı, bacak boyu uzun, şekli ise ideal seviyede olmalı, kalçalar dar ve bel ise ince bir yapıya sahip olmalı, göğüsler küçük olmalı, poz verebilme yetisine sahip olmalı, duruş ve yürüyüş konusunda üst seviyede başarılı olmalıdır.  Mardin Mankenli ajansları ile birlikte ortak çalışmalar model olma yolunda ilerlemek isteyen adayların büyük avantajlarından bir tanesi sayılabilmektedir.

Erkek modellerde aranan özellikler: Minimum 1,80 boyunda olmalı, boyu ve kilosu dengeli olmalı, bacak boyu uzun, şekli ise ideal seviyede olmalı, omuzlar ve gövde yapısı geniş olmalı, poz verebilme yetisine sahip olmalı ve duruş ve yürüyüş konusunda üst seviyede başarılı olmalıdır.

Bayan ve erkek modellemelerde gereken şartlar uygun ise internet veri tabanları üzerinden ajansları üzerinden yapılabilmektedir. Daha sonra başvuran adayları fotoğrafları incelenilerek modelliğe uygun bulunursa yüksek maaşlarla işe başlamaktadırlar.

Teknoloji geliştikçe ve sürekli olarak insanların yeni yüzlere ve tanıtımlarda farklı insanlara ihtiyaç duyulmasından dolayı modellik mesleği sürekli olarak gelişim göstermektedir. Bundan dolayı modellik mesleği tercih nedenlerinden biri olarak gözümüze çarpmaktadır. Son günlerde çocuk oyuncu gelişi ile de Mardin Çocuk Ajansları olarak oyuncu gelişimine katkıda bulunulabilmektedir.