Güvenilir Cast Ajansı Nasıl Bulunur?

Her sektörde olduğu gibi cast ajans sektöründe de güvenilirlik önemlidir. Günümüzde talebinde arttığı meslek dallarından güvenilir cast ajansları bulmak gereklidir. Amacın dışında davranan sözde ajanslardan güvenilir cast ajanslarını nasıl ayırt edebiliriz.

Cast ajansı bulmada ki en birinci etken işini ciddiye alan doğru özenle yapan kuruluşlarla çalışmaktır. Boş vaatlere inanmamak ve cast ajansı dolandırıcı kuruluşlardan ayırt etmek için ikinci etken sizden talep edilen ücret karşılığında makbuz vermek zorunda olmalarıdır. Aynı zamanda bu ajanslar sizlerden büyük ücretler talep etmemektedir. Herhangi bir projede yer aldığınızda ücretlerini zamanında ve tam yatırmalıdır. Cast ajansı bulma da dikkat edilecek husus sözleşme yapmayan ödemelerde gecikme yapan veya ödeme hiç yapmayan cast ajanslarını itibar edilmemelidir. Cast ajansı seçiminde sizlere referans olabilecek güvenilir ajanslar seçilmelidir. Bu tür ajansların birbirinden ayırmak ve güvenilir kişilerle çalışmak önemlidir. Cast ajansı seçiminde sürekli ücret talep eden ajanslara güvenilmemelidir.

Güvenilir ajans nasıl bulunur sorusunu verilebilecek öz cevap araştırarak. Ajanslar tarafından söylenen her söze inanmayın unutmayın ki her kez biz iyiyiz biz güveniliriz diyebilir ancak sonuçlar böyle değildir. Haklısınız işini doğru yapan dürüstlüğünden ödün vermeyen ajanslar mevcut buradaki ince çizgiyi ayırt edebilmek önemli. Evet, ama nasıl biraz daha bilgi diyorsanız…

Hiç bir deneyiminiz yok ve tiyatro eğitimi almadınız size projede rol teklifi sunuluyor sizce çırak olmadan usta olunur mu? İstisnai durumlar dışında tabi ki hayır itibar etmeyiniz. Her başlangıcın basamakları vardır kendinize güveniyor olabilirsiniz ama yürümeden koşamazsınız. Gitmeyi düşündünüz ajans ne kadar süredir piyasada bulunmaktadır. Araştırmasını yapmadan başvuruda bulunmayınız. En azami 5 yılını bu sektörde korumuş ajanslar tercih sebebiniz olmalı. Ajansların muhakkak web siteleri bulunmalı. Web sitesi olmayan ajansları elemenizi tavsiye ederiz. Ödeme günü ne zamandır ödemenizin ne kadarı aracı kurum olan ajans tarafından kesilir ödemeleri düzgün tarihlerde mi yapmaktadır dikkat edilecek hususlardır.

Ajanslar tarafından sizlere kötü davranım olduğunda izin vermeyin.Unutmayın ki sizlere ne kadar iş olanağı sağlanıyorsa sizin kazandığınız kadar onlarda sizlerden maddi gelir elde etmektedir.Onlarında çalışana ihtiyacı vardır.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı: