Cast Ajansı Başvurusunda Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Cast ajansları, oyunculuk ve modellik gibi sektörlere yeni yüz kazandırma konusunda oldukça etkili olan firmalardır. Bu sektörlerde ihtiyaç duyulan yüzlerin bulunması için, yetkili kişiler cast ajanslarıyla irtibat kurarak aradıkları yüzlere ulaşmaktadır. Bazı insanların kafasında, cast ajansları sadece oyunculuk sektörüne katkı sağlıyor, sadece dizi ve film projelerindeki oyuncuların bulunmasında yardımcı oluyor gibi bir düşünce bulunmaktadır. Fakat düşünüldüğünün tam tersine cast ajansları, oyunculuk sektörü dışında da birçok sektörde ihtiyaç duyulan kişilerin bulunmasında yardımcı olmaktadır.

Cast ajanslarının yardımcı olduğu sektörler oyunculuk dışında, modellik, figüranlık, tanıtım mankenliği, fuar hostesliği gibi sektörlerdir. Yani cast ajansları, bu meslek gruplarına dahil olarak çalışmak isteyen adaylar için de çalışmalarını sürdürmektedir. Bu meslek gruplarına girmek isteyen adaylar, cast ajanslarına başvuru yaparak kendilerine yeni bir yol çizebilirler. Bu başvurular genelde cast ajanslarının internet sitesin üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurunuzu, cast ajansına ait internet sitesinden bulabileceğiniz başvuru formunu doğru ve güncel bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda başvuru formunuzun yanına istenilen sayıda kişisel fotoğraflarınızı da eklemeniz gerecektir. Eklediğiniz fotoğrafların net olmasına ve çözünürlük kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlara ek olarak kendinizi tanıtacak kısa bir video eklemeniz de size başvuru aşamasında oldukça kolaylık sağlayacak ve sizin başvurunuzu ön planda tutacaktır. Başvurunuz cast ajansında ki ekipler tarafından incelenecek ve uygun bulunması durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesinden sonra gerçekleşecek olan aşama ise fotoğraf çekimleri olacaktır. Fotoğraf çekimlerinde fiziksel görünümünüze oldukça özen göstermelisiniz. Çünkü çekilen fotoğraflar cast ajans kataloglarına koyularak, prodüksiyon şirketlerinin görmesi sağlanacaktır. Sizi bu kataloglarda gören ve beğenen şirketler cast ajanslarına bildirerek sizinle görüşeceklerdir. Bu görüşme sonrasında bir problem çıkmaz ve anlaşma sağlanırsa, oyunculuk, modellik ya da istediğiniz herhangi bir sektöre katılarak yeni bir hayata başlayabilirsiniz.

Yani cast ajanslarına başvuru aşamasında, baştan sona kadar her şeye büyük bir özen göstermeniz gerekiyor. Aksi takdirde gözden kaçan en ufak bir hata bile, hayallerinizi geride bırakmanıza sebep olabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: