‘Aşk ve Mavi’ Dizisinde Dün Akşam Neler Oldu?

Diziler günlük yaşamda insanların önemli bir bölümünü kaplamaktadır. Dizi tutkunları özellikle boş zamanlarını dizilerle değerlendirmekte ve vakit harcamaktadırlar. Bu anlamda birçok insan kendi ilgi alanına ve isteğine göre diziler için tercih yapmakta istediği diziyi izlemektedir. TV kanallarında birçok dizi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Aşk ve Mavi dizisidir. Dizi gerek oyuncu kadrosuyla gerekse yapımıyla göz doldurmaktadır. Birçok ünlü oyuncunun yer aldığı dizide sağlam bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Bu kadro dizinin yapım ekibi tarafından karakterlere uygun olarak oluşturulmuştur. Seçimler yapılırken oyuncuların karaktere uygunluğu ve yatkınlığı gibi özellikler göz önünde bulundurulmuştur. Tüm bu özelliklerin en doğru şekilde sağlanmasıyla başarı kaçınılmaz hale gelmiştir.

Aşk ve Mavi ATV ekranlarında Cuma akşamları yayınlanmaktadır. ATV’nin güçlü yapımlarından olmasıyla birlikte aynı zamanda kendi konusu ve işleyişi bakımından da güçlüdür. Konu itibariyle bir aşk hikâyesi ele alması da izleyicilerin ilgisini artırmış ve giderek takipçilerini artırmıştır. Buda dizinin ve yapımın geleceği açısından önemli bir taşımaktadır. Dizide Emrah, Burcu Kıratlı, Emrah Erdoğan İpek, Hasan Üner, Baran Akbulut, Işıl Yücesoy, Kenan Bal, Tuvana Türkay, Cüneyt Mete gibi ünlü isimler yer almaktadır. Dizide Ali karakterini canlandıran Emrah İpek cezaevine girmiştir. Cezaevi işleriyle uğraştığı içinde hiçbir kadına ne ilgi duymaya ne de sevmeye vakit bulamamıştır.  Mavi ise şimdiye kadar kimseye bağlanamamıştır. Hayatına kimseyi almamış ve yalnız bir yolculukla yaşamına devam etmiştir. Ancak daha sonra Mavi ve Ali karşılaşacaklar ve hayatları tamamen değişecektir.

 

Dizinin ekranlarda yayınlanan 29. Bölümde ise dizi açısından birçok gelişme olmuştur. Ali ve Mavi’nin imkânsız aşkı gelişme göstermemiştir. Hüzünlü bir aşk hikâyesi yaşayan Ali ve Mavi aşklarını en iyi şekilde yaşatmak için çalışmaktadırlar. Mavi’nin bir zamanlar karşı çıkmaya çalıştığı aşk artık Mavi’nin de vazgeçilmez tutkusu olmuştur. Geçmişte hiçte iyi olaylar yaşamayan âşık çift eski konuların gündeme gelmemesi için savaşmışlardır. Özellikle Mavi kendi hayatına odaklanmak istemekte ve aşkını yaşamak istemektedir. Ancak çevresindekiler ve yaşadıkları buna fırsat vermemektedir. Buna bağlı olarak olaylar değişmekte ve gelişmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı: