Bikini Mankenleri Neye Göre Seçilir

   Manken bir elbiseyi bir aksesuarı üretilen büyük firmalar tarafından firmaların ve seyircinin önünde podyumlarda ve ya açık hava alanlarında güzel bir yürüyüş ve dönüş yaparak sergileyen kişilere manken denir. Mankenlik her gencimizin hayallerini süslemektedir. Mankenlik için tabi ki belirli kriterler yer almaktadır. Bu kriterler ise öncelik ile kişinin belirli bir vücut yapısına sahip olması gerekmektedir. Vücut yapısı mankenlik için uygun olmalıdır. Mankenlik için fazla kilolu olmamak ile birlikte belirli bir boy uzunluğuna sahip olunmalıdır.

Mankenliğin birçok çeşiti vardır. Bunlar; bikini mankeni, vitrin mankeni, model mankeni, yüz mankeni, el mankeni, defile mankeni, saç mankeni, tanıtım mankeni olarak çoğalabilmekte ve geniş bir alana yayılmaktadır. Mankenli için çeşit fark etmeksizin manken adayları ilgilendikleri bölüm ile alakalı gerekli kriterlere uyur ise ilk olarak cast ajanslarına başvuru yapması gerekmektedir. Cast ajanslarına başvurusu ise bir web sitesinden veya ilgili cast ajans firmalarının her hangi bir şubesinden yapılabilmektedir.

Cast ajanslarına başvuru yapmak için cast ajanslarının yayınlamış oldukları formun ilgili alanlarınızı kendi bilgileriniz ile doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bilgilerinizin doldurulması aşaması bittikten sonra ise formunuza bir fotoğraf eklemeniz gerekmektedir. Başvurunuza ilave olarak bir de kısa bir video eklemeniz mankenlik için size büyük bir yardım sağlayacaktır. Bu süreç ile başvurunuz tamamlanmış olacaktır bu süreçten sonra ise Cast ajansı sizin fotoğraflarınızı sitesinden yayımlamaya başlar. Cast ajansı ile manken adayı her yıl yeniden sözleşme yaparlar. Sizin fotoğrafınızı beğenen firma cast ajansı ile iletişime geçip görüşme talep eder cast ajansı ise sizi ilgili firma ile görüşme yapmanızı sağlar.

Bir mankenlik çeşiti olan bikini mankenliği günümüzde en çok alana yayılmış olan çeşitler arasında yer almaktadır. Bikini mankenliği bir podyumda bikininin üretimini yaptığı firma ve izleyiciler önünde defile tarzında profesyonel yürüyüş ve dönüş hareketleri ile üzerinde taşıdığı bikiniyi tanıtır.

Bikini manken seçimi ise vücut yapısına göre seçilir. Çünkü bikini mankenleri vücutları dikkat çektirip ürün satışını artırabilmelidirler. Bu yüzden bikini manken seçimi oldukça önemlidir.