Cast Ajanslarına Başvuruda Fotoğraf Çekiminin Önemi

Cast ajansları yeni yüzler arayan yönetmen ve yapımcılara bu konuda kolaylık sağlayan firmalardır. Cast ajansları oyunculuk hayatında atılacak ilk adımda hem yönetmen ve yapımcılara yardımcı olur hem de oyunculuk hayali kuran kişilere sağlam bir temel sağlar.

Cast ajanslarına başvurunun ilk aşamasında site üzerindeki başvuru formuyla birlikte fotoğraf göndermeniz yeterli olacaktır. Bu başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız oldukça önem arz etmektedir. Bunun yanında en önemli faktörlerden birisi göndereceğiniz fotoğraflardır. Bu fotoğraflar son derece iyi bir kalitede olmalıdır. Bu kalitenin yanı sıra verdiğiniz pozlar da başvurunuzun kabul olması için yeterli olmalıdır. Başvurunuz değerlendirildiğinde uygun bulunduğu takdirde size bir dönüş sağlanacak ve fotoğraf çekimi için cast ajans ofisine çağırılacaksınız. Bu fotoğraf çekimine büyük bir hassasiyet göstermeniz ve her şeye dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü sizin gibi oyunculuk için başvuruda bulunan binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişileri kendinize rakip olarak görmeniz ve onlardan daha ön planda olmak için güzel bir görünüme sahip olmanız gerekir.  Fotoğraf çekimine giderken giyiminize özen göstermeli, oldukça şık giyinmelisiniz. Ayrıca makyajınız ve kıyafetinizin yanı sıra jest ve mimiklerinizde dikkat edilen konulardan birisi olacaktır.

Yani oyuncu olmak istiyorsanız, cast ajansına yapacağınız başvuru sırasında ki fotoğraflar da, ajans tarafından gerçekleştirilen fotoğraf çekimi de oyunculuk yönünde sizi etkileyen en önemli unsurdur. Oyuncu olmak isteyen adaların cast ajanslara yapmış oldukları başvuruların değerlendirme sonucu adaylar için belki çok uzun bir süreç gibi gözükebilmektedir. Fakat bu süreç ajans yetkilileri tarafından çok ince bir şekilde elenip sık bir dokuma yolu ile karara varılmasından dolayı uzun süren bir karar anıdır. Oyuncu olmak isteyen adaylar için büyük bir umut ile gelmiş oldukları kapının yüzlerine ani bir karar sonucu kapanmasını istemeyen yetkililer bu süreci çok detaylı bir şekilde değerlendirmeye almaktadırlar. Cast ajans ile oyuncu adayları arasındaki bu ince detay her ii taraf içinde en sağlıklı olan kısımdır. Bu sebepten dolayı sabır ile beklenmesi gerekmektedir.