Filmlerde Çocuk Oyuncular Nasıl Seçilir?

Her yaşta ünlü olmak isteyen adaylar için cast ajansları herkese kapılarını açmış durumdadır.

Oyunculuk için gerekli olduğu düşünen eğitim ve yetenek kavramlarının ön koşul kabul edilmediği seçkin hizmet sayesinde, her yaştan birey güvenilir cast ajans tercihi ile birlikte; reklam, dizi, film ve sinema dünyasına kolaylıkla dâhil olabilmektedir. Çocuk oyuncular için ise aileleri başvuru yapar iken filmlerde çocuk oyuncular ve bebek oyuncular için gerekli başvurular yapılıp fotoğrafları gönderilmelidir. Çocuk oyuncularında gerekli şartları taşıması gerekmektedir.

Çocukların çocuk reklamlarında ve sevilen dizilerde rol alabilmelerine öncülük etmekte olan ajans hizmeti ile birlikte, yeni yüzlere ihtiyaç duyan şirketlerle birebir iletişim kurabilmek de filmlerde çocuk oyuncu ajans başvuru önceliği dâhilinde mümkün olmaktadır. Hayallerde yaşanılan oyunculuk artık cast ajansları ile başvuru yaparak hayalleri gerçeğe dönüştürme yoluna girilmiş demektir.

Çocukların oyunculuk yapabilmelerinin yanı sıra, modellik ve mankenlik yapabilmelerine de olanaklar sunabilmekte olan ünlü firmalarımız, ünlü olabilme beklentilerini güven temeli içerisinde sağlayabilmektedir. Bu bakımdan; geleceğe güvenilir adımlarla yaklaşabilme beklentilerine ve seçkin filmlerde yer alabilme ünlü dergi kataloglarında yer alabilme, ünlü reklamlarda yer alabilmek beklentilerine de kolaylıkla ulaşa bilme imkânı sağlayacaktır. Dizilerin en sevecenleri en harikaları artık hayallerine kavuşma imkânı çok basittir.

Cast ajanslarına başvuran yapım şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde eğitim verilen çocuk oyuncu adayları, ilerleyen dönemlerde profesyonel firmaların ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verebilecek niteliklere sahip olurlar. Artık çocuk oyuncularımız en zor süreci atlatıp yıldız çocuk oyuncular bölümüne yükselmeye başlarlar.

Genellik ile çocuk oyuncularının daha başarılı olması için rahat, tatlı ve çabuk sıkılmayan, rahat konuşabilen, söz dinleyen özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bazı yıldız çocuk oyuncularımız şunlardır; Gizem Güven (sihirli annem çocuk oyuncusu), Dilara KURTULMUŞ (Selen’a dizisinin en küçük karakteridir.), Zeynep ÖZKAYA (Sihirli annemin efsane çilek karakteri), Buğra ÖZMÜLDÜR (sihirli annemin Cem’i ), Damla ERSUBAŞI ( Sihirli annemin küçük Tuğçe’si), Şebnem CECELİ (yaprak dökümünün küçük Ayşe’si), Ayşe can TATARİ ( çocuklar duymasın dizisinin duygusu).

Şimdi büyüyen bu yıldızlarımızda bu yola girdiklerinde hepsi birer minik oyuncu idiler.